CELODENNÍ KURZY PRO DOSPĚLÉ 2020 (automatická kresba, keramika a olejomalba, duchovní a andělský den, channeling, kyvadlo, kresba pravou mozkovou hemisférou, kresba mandal)

Jsou to převážně letní kurzy, kde můžeme v případě příznivého počasí vytvářet venku v přírodě (na naší zahradě a na pergole). Všechny tyto kurzy jsou prožitkové. Budeme používat uvolňovací a meditační techniky, a to proto, aby výtvory měly co nejzářivější pozitivní energii. Přijďte se odreagovat a zapomenout na všední starosti. Přijďte si vytvořit svůj originální výtvor a dozvědět se něco i samy o sobě. Je to poznání skrze umění. Vytvořené obrázky nebo keramika pak pro vás budou úžasné energetické náboje do dalších dnů. Bližší informace (celodenní strava, pití, způsob platby kurzu), které jsou společné pro všechny tyto kurzy (najdete dole na konci nabídky těchto kurzů).

 

KURZY AUTOMATICKÉ KRESBY

čas konání kurzu 9:00 - 17:00 h, cena kurzu 1 200,- Kč.

Kurz je převážně prožitkový. Na kurzu se také dozvíte základy automatické kresby - jak a k čemu se používá. Naučíte se napojit na své vnitřní já. Naučíte se vidět a vnímat jinak než očima. Pro tento kurz není důležité výtvarné nadání. Kurzu se může zúčastnit úplně každý, protože každý se naučil kreslit už jako dítě. Nečekejte od tohoto kurzu líbivé obrázky. Budou to obrazy vaší duše. Součástí kurzu budou meditace a mluvené slovo z CD od Jarmily Beranové (více na www.pastelovysvet.cz). Vyzkoušíme si i techniku automatické kresby se zavřenýma očima. Obrázky, které na tomto kurzu nakreslíte, můžete dále použít jako skicu nebo návrh na obrazy PŘI KURZU OLEJOMALBY. Při kurzu nebo po tomto kurzu (při zdokonalování techniky) se může přidat i psaní automatického písma. Ještě chci zdůraznit, že nebudeme používat žádné zasvěcení ani energie Reiky apod. Budeme se napojovat pouze na své vnitřní já. Píšu to proto, že každá lektorka automatické kresby používá jiné techniky.

V ceně tohoto kurzu není materiál. Každý si přiveze svoje oblíbené pastelky, pastely (suché, voskové, olejové), kancelářský bílý papír (kdo chce tak čtvrtky - není to však nutné). Je třeba, aby každý měl po ruce své pastelky (svoji barevnou škálu, která mu bude vyhovovat a tyto pastelky mu budou po ruce po celou dobu kurzu. A také se pak se svými pastelkami bude doma po kurzu znovu těšit a kreslit. Proto bych byla ráda, aby si každý přivezl svůj výtvarný materiál (pastelky, bílé papíry 20 ks, ořezávátko).

 

KERAMICKÉ KURZY POUZE PRO DOSPĚLÉ 

čas konání kurzu 9:00 - 17:00 h, cena: 1 200,- Kč (včetně materiálu a lekce glazování)

Kurzu se může zúčastnit i úplný začátečník. Program kurzu jsou 3 postavy: anděl, skřítek a zvíře (kočka, pes nebo pták). Jsou to 3 postavy 34 cm vysoké. Tyto postavy budu jako lektorka učit a modelovat jako vzor společně s účastníky kurzu. Všichni názorně uvidí, jak se krok za krokem každá postava vyrábí. Samozřejmě každý v závěru vyrobí úplně jiného anděla, skřítka a zvíře, protože do toho dá svoji fantazii a energii. Kdo bude chtít tvořit něco jiného než tyto postavičky, tak určitě může. Také je možné vytvořit místo těchto 3 postaviček jednu velkou - např. anděla (pouze pro pokročilé keramiky). Inspiraci můžete najít na mých stránkách www.e-shop-keramika-sonatoucova.cz nebo přímo na těchto stránkách. Cílem tohoto kurzu bude vytvořit originální výrobky s vaší pozitivní energií, která z něho bude zářit. Vždy, když andílkovi nebo skřítkovi zapálíte svíčku, znovu se napojíte samy na sebe. Rozsvícení světla, vašeho vnitřního světla a bytí tady a teď. A připomenutí, že jen ty sama (sám) rozhoduješ o svém štěstí, ty jsi tvůrcem svých myšlenek. Zhmotňuj své myšlenky. Součástí tohoto kurzu bude i glazování. Na termínu se společně domluvíme ve skupině s ostatními účastníky přímo na kurzu. V případě, že by se termín glazování někomu nehodil, výrobky mu naglazuji já. Pokud se ve skupině domluvíme, můžete vyzkoušet i točení na keramickém kruhu. Jen najít odvahu a vyzkoušet si to - může být pro někoho silným zážitkem. 

V ceně tohoto kurzu je veškerý materiál i cena kurzu glazování (termín glazování si domluvíme přímo na lekci keramiky)

V případě, že Vám nebude vadit dětský kolektiv, mohou dospělí využít i termíny kurzů pro děti.

 

 

KERAMICKÉ KURZY PRO DĚTI (I DOSPĚLÉ DOHROMADY):

čas konání 9:00 - 17:00 h, cena: 1 200,- Kč

Na tomto kurzu si děti mohou vyrobit stejně jako dospělí 3 velké postavy 34 cm skřítka, zvíře nebo jinou postavu (od 10 let a více). Nebo mohou vyrábět více menších výrobků. Nabídka programu menších výrobků je v mojí nabídce Aktuální kurzy pro děti (které můžete sledovat během celého školního roku - každý měsíc tam jsou nové předlohy a staré vymazávám). Tohoto kurzu se mohou zúčastnit děti všech věkových skupin. Malé děti v doprovodu rodičů (záleží jak je vaše dítě naučené být samo bez rodiče, proto věk dítěte neuvádím, je to dle naší domluvy). Starší děti kolem 10 let se mohou kurzu zúčastnit samy bez rodiče. Mohou se zúčastnit jak úplní začátečníci, tak pokročilý keramici, kteří ke mě chodí pravidelně na kurzy ve škole. Každý bude vyrábět dle svých schopností buď podle mých předloh (názorné předlohy v mojí dílně, fotky z alba) nebo podle své fantazie. Vždy se můžeme s rodičem domluvit na námětu předem na e-mailu nebo až přímo na kurzu. Velikost i množství vyrobených výrobků samozřejmě záleží vždy na věku i schopnostech každého dítěte. Kurz lze rozdělit i na půl dne 9:00 - 13:00 h nebo 13:00 - 17:00 h za poloviční cenu 600,- Kč. Hodně malé děti budou tvořit s maminkou - cena se pak bude počítat podle spotřebovaného materiálu (malé výrobky 80,- Kč, 100,- Kč, 150,- Kč).

V ceně kurzu je veškerý materiál i glazování. Děti si výrobky budou glazovat samy (na termínu se vždy domluvíme na dané lekci). V ceně kurzu je k dispozici čaj nebo pitná voda z vodovodu. Jiné nápoje na které je dítě zvyklé je nutné si dovést a samozřejmě jídlo na celý den. Jídlo mohu na požádání ohřát v mikrovlnce doma.

Tohoto kurzu se mohou zúčastnit i dospělí samostatně, pokud jim nebude vadit dětský kolektiv. Lze tvořit ve vedlejší místnosti - ve druhhé keramické dílně.

 

KURZ OLEJOMALBY

čas konání 9:00 - 17:00 h, cena: 1 200,- Kč (včetně materiálu)

Tento kurz může, ale nemusí navazovat na předchozí kurz automatické kresby. Ten, kdo se zúčastnil mého kurzu automatické kresby, už bude mít náměty svých obrazů jasné. Kdo se nezúčastnil, ten si může návrhy přinést z domů, a nebo mu náměty (témata) poskytnu já přímo na kurzu. Malovat budeme na našepsovaný sololak (33 x 33 cm). Cílem tohoto kurzu je naučit se základy olejomalby a odvést si 3 krásné obrazy se svojí pozitivní energií.

V ceně tohoto kurzu je veškerý materiál.

 

 

DUCHOVNÍ A ANDĚLSKÝ DEN (andělská mapa a práce s různými druhy karet) - termíny: dle domluvy

čas konání 9:00 - 17:00 h, cena: 800,- Kč.

Cílem kurzu bude příjemně strávený den, který Vás pozitivně naladí. Dozvíte se spoustu informací o andělech. Naučíme se pracovat s andělskými kartami, Andělskou mapou. Budeme používat relaxační, meditační a sebepoznávací techniky. Naučíme se pracovat i s jinými druhy karet např. karty sebepoznání - Cesta k sobě, andělské, tarot, karty od Zdenky Blechové - Zákony vesmíru aneb co se právě učím, co si mám uvědomit a co mám pochopit, Cnosti a nectnosti aneb vesmírné pravdy, Karty Panny Marie aneb učíme se cítit srdcem aj karty....). Kurzu se může zúčastnit úplně každý, kdo se chce odreagovat od starostí všedních dní, dozvědět se něco sám o sobě a rozsvítit v sobě světlo, otevřít své srdce i duši. Kurz je vhodný i pro úplné začátečníky v oblasti karet i duchovního poznání. Těším se na příjemně strávený den.

KYVADLO - termíny: termíny dle domluvy (v případě zájmu mě kontaktujte, může být i v pracovní dny)

čas konání kurzu: 9:00 - 13:00 h, cena: 600,- Kč.

Cílem kurzu je naučit se pracovat s kyvadlem. Celý den bude v příjemné atmosféře s příjemnou hudbou, meditací a různými druhy karet. Na tento kurz je třeba mít svoje kyvadlo. Těším se na příjemně strávený den.

 

 

KURZ KRESLENÍ PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU

čas konání 9:00 - 17:00 h (sobota) + 9:00 - 12:00 h (neděle druhý den), cena: 1 200,- Kč

Kurzu se může zúčastnit úplně každý. Není potřeba žádné výtvarné nadání. Je třeba se předem připravit na pilné kreslení celý den a druhý den 3 hodiny na dokreslení závěrečného hlavního portrétu. Budeme kreslit podle obrázku portréty z časopisu nebo fotografie. Můžete si přinést fotografii svého manžela, přítele, dítětě aj. blízké osoby. Tuto fotografii jako portrét budeme potřebovat zvětšit na formát A4 (velikost hlavy 20 cm - od brady k vrcholu hlavy). Pro začátečníka je nejlepší přímý čelní pohled a hlava rovně. A co největší hlava, aby byly dobře vidět stíny. V případě, že budete kopírovat barevnou fotku, tak si ji okopírujte také barevně. Nezvětšujte malinký obrázek, jsou tam pak "kostičky" a nejsou vidět pořádně stíny. Můžete si přinést 2 - 3 kopie fotek různých lidí formátu A4, ať máte z čeho vybírat. Budeme kreslit na začátku a na konci hlavní portrét. Budete si moci vybrat, zda budete kreslit 2 x stejný portrét nebo různé portréty.  Potřebujeme opravdu kopie, protože si na ně budeme kreslit pomocné čáry, tak abychom nezničili originál fotografii. Velikost hlavy od brady po vrchol hlavy potřebujeme 20 cm. Materiál je v ceně kurzu.

Tento obrázek je ukázka barevné kopie fotky formátu A4, která je nejlepší pro začátečníka (nejlépe se kreslí čelní pohled, hlava je rovně a je velká - může být i větší, jsou dobře vidět stíny).

 

 

KURZ AUTOMATICKÉ KRESBY PRO DĚTI - termíny dle domluvy (v případě zájmu mě kontaktujte, může být i v pracovní dny)

čas konání 10:00 - 16:00 h, cena: 800,- Kč

Kurzu se mohou zúčastnit děti různého věku. Děti nemusí mít žádné výtvarné nadání. Kurz je převážně prožitkový a pro děti velmi příjemný a tvořivý. Na kurzu se bude kreslit s pomocí relaxační hudby a mluveného slova z CD od Jarmily Beranové (více na www.pastelovysvet.cz). V ceně kurzu nejsou výtvarné potřeby. Každý si přinese svoje pastelky (nebo pastely suché, mastné, voskovky, typ pastelek, které má dítě oblíbené), čtvrtky nebo kancelářské papíry A4 (20 ks), ořezávátko.

KURZ KRESBA MANDAL - termíny dle domluvy (v případě zájmu mě kontaktujte, kurz může být i v pracovní dny)

čas konání kurzu: 9:00 - 17:00 h, cena 800,- Kč

Na kurzu budeme kreslit mandaly různých velikostí a různými technikami. Vyzkoušíme si kresbu pastelkami, suchým pastelem, manstným pastelem, akrilovými barvami, anilinkami (akvarel). Každý si zvolí techniku, která mu bude vyhovovat. Na kurzu se naučíte samy interpretovat svoji práci, naučíme se význami barev. Kurz bude příjemným odreagováním od každodenních starostí. S relaxační hudbou a vykládáním karet různého druhu. V ceně je veškerý materiál.

 

BLIŽŠÍ INFORMACE, KTERÉ PLATÍ PRO VŠECHNY TYTO KURZY:

V době od 12:00 - 13:00 h bude pauza na oběd. Malé přestávky na svačinku, pití, odpočinek, wc si každý může udělat kdykoliv během kurzu. V ceně kurzu je zdarma k pití ovocný čaj, instatní káva nebo Caro, v horkých dnech voda s citrónem. Také si přivezte jídlo na celý den. Je možné jídlo ohřát v mikrovlnné troubě u mě doma nebo dát jídlo do ledničky. Závazné přihlášení a zaplacení 25 % z celkové částky kurzu prosím proveďte nejpozději 10 dnů před konáním kurzu. Platbu zálohy na kurz můžete zaplatit buď v hotovosti nebo na můj bankovní účet: 0905610153/0800. Do kolonky informace pro příjemce platby nezapomeňte napsat jméno účastníka kurzu a zkráceně název kurzu.

 


V případě zájmu o některý z těchto kurzů nebo o bližší informace mě kontaktujte na e-mailu sona.toucova@seznam.cz nebo telefonu 737355571

Na společné setkání a tvoření se těší

 

Soňa Toucová (lektorka kurzu, absolventka SPŠK Bechyně, keramička a malířka tělem i duší)

 

 

Kurzy automatické kresby pro dospělé

Keramický kurz pro dospělé i pro děti

Kurzy olejomalby

Kurz - Kresba pravou mozkovou hemisférou

Kurz pro děti - automatická kresba