LÉTO - 5 DNŮ TVOŘENÍ PRO DĚTI

     V každé výtvarné technice budou mít děti na výběr spoustu výrobků různé obtížnosti, které si budou moci vyrobit (na konci tohoto příspěvku je fotogalerie). Děti si přímo na kurzu samy vyberou výrobky, které si vyrobí a zvládnou vzhledem ke svému věku. Vždy budu dětem názorně výrobky ukazovat nebo radit, aby věděly jak postupovat. Cena lekce na každý den je 500,- Kč a jsou v tom zahrnuty veškeré náklady za materiál - tj. určitý počet výrobků ke konkrétní lekci. Množství výrobků není neomezené. Rozvhla jsem to na průměrný věk dítěte kolem 10 let, které s danou technikou začíná a nebo je mírně pokročilé. Děti tak mohou v pohodové atmosféře, při klidné hudbě tvořit celý den. Ve zbytku času budou děti kreslit pastelkami Progresso buď z fantazie nebo "antistresové" omalovánky, kterých mám spoustu jak pro dívky, tak pro chlapce. Většinou je to pro děti ke konci kurzu pěkná relaxace. Pokud by jste měly zájem o vyrobení většího počtu výrobků, než je dáno na určitou lekci, prosím o nahlášení dopředu, že jste ochotni si připlatit za materiál. Po ukončení konkrétní lekce, až bychom viděli, kolik toho dítě skutečně vyrobilo, si výroky doplatíte. V předchozích letech zatím nikdo nic nedoplácel. Děti si ve zbytku času kreslily nebo jen odpočívaly, protože naučit se nové technice a dělat ji celý den je někdy pro někoho náročné. Ale je to opravdu velmi individuální a také hodně záleží na věku dítěte.
     Těším se na společné letní tvoření! A věřím, že bude stejně nebo více krásné, hravé, veselé, tvořivé, plné sluníčka, fantazie a nádhernných originálních výtvorů jako v předchozích letech
                                                                lektorka Soňa Toucová 
 

LÉTO - 5 DNŮ TVOŘENÍ PRO DĚTI (OD 7 – 18 LET) SE SOŇOU TOUCOVOU

Jednotlivé kurzy budou probíhat v tomto pořadí takto za sebou, vždy od 8:00 – 16:00 h v Lipinách č. p. 10

1)    Korálky – šperky na krk, náramky, náušnice, prostorové zvíře, náramky na korálkovém stavu.

2)    Pedig – 2 misky (nebo košíček s uchem), drobnosti jako kytky, zvoneček.

3)    Batikování – spíš dekorativní dečky s různými typy vázání a barev. Tričko si musí každý přinést z domů podle své velikosti (staré nebo nové – nejlépe bílé nebo světlé barvy).

4)    Malování na sklo – slupovačky – celoroční motivy na okno (motivy slunce, mandala, kytky, zvířátka).

5)    Drátkování – hrnku nebo vyrobení prostorové věci celé z drátku. Lze kombinovat s korálky (ryba, motýl), drátkování kamínku.

Pro tuto sérii 5 kurzů jsou 2 termíny: 

1) 20. 7. - 24. 7. 2020 

2) 3. 8. - 7. 8. 2020

 

Další série 5 kurzů s těmito technikami:

1)    Keramika - sošky skřítků, andělů nebo kachle dle výběru dětí (3 menší postavy 20 cm nebo 2 postavy 25 cm nebo 5 kachlů).

2)    Decoupage - ubrousková technika, obrázky na sololak 25 x 25 cm (4 obrázky).

3)    Automatická kresba pro děti – kreslení podle CD Jarmily Beranové.

4)    Kresba pravou mozkovou hemisférou (celý kurz trvá 1,5 dne). 

5)    Kresba pravou mozkovou hemisférou a odpoledne malování barvami.

Pro tuto sérii 5 kurzů je 1 termín:  17. 8. – 21. 8. 2020

Cena 5 dnů: 2 500,- Kč

Závazné přihlášení je po zaplacení poloviční zálohy počtu kurzů, o které máte zájem. V případě 5 dnů je poloviční záloha 1250,- Kč (nejpozději měsíc před kurzem) na účet 0905610153/0800 (napište tam jméno a příjmení dítěte). V ceně je veškerý výtvarný materiál a pití v průběhu kurzu. Jídlo si každý musí zajistit sám. Oběd mohu ohřát v mikrovlnce. Zúčastnit se mohou děti od 7 let.

V případě zájmu se lze zúčastnit tohoto výtvarného týdne i v určité dny zvlášť, dle vašeho výběru. Cena 1 dne tvoření je 500,- Kč. Maximální počet dětí na kurzu je 10, proto se nahlašujte včas.

Může se stát, že některá výtvarná technika bude pro vaše dítě náročná, nebude ji zvládat nebo ho to nebude bavit. V takovém případě najdu pro vaše dítě náhradní výtvarnou techniku, která ho bude bavit. Určitě nebudu nikoho přímo nutit určitou techniku vyrábět. Pro mě je důležité, aby to děti opravdu bavilo!!!!!!

Všechny informace o jednotlivých letních kurzech a fotky najdete na těchto stránkách www.sona-toucova.cz (LÉTO – 5 DNŮ TVOŘENÍ). Pro závazné přihlášení je třeba zaplatit zálohu a poslat vyplněnou přihlášku e-mailem nebo osobně.

Inspiraci na výrobu keramiky najdete na www.e-shop-keramika-sonatoucova.cz

Pokud máte o prázdninové kurzy vážný zájem a termíny vám nevyhovují, určitě mě co nejdříve kontaktujte a můžeme společně najít jiný termín (minimální počet účastníků jsou 3 děti na celý den).

Těším se na společné tvoření

Soňa Toucová - lektorka všech těchto výtvarných kurzů, výtvarnice tělem i duší.

Kontakt: tel.: 737355571, e-mail: sona.toucova@seznam.cz

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA NA KURZ 5 DNŮ TVOŘENÍ PRO DĚTI (OD 7 – 18 LET) SE SOŇOU TOUCOVOU- LZE OSKENOVAT A POSLAT E-MAILEM

Jméno a příjmení dítěte + věk:………………………………………………………………………………………………

Jméno a příjmení rodiče:…………………………………………………………………………………………………………

E-mail rodiče:………………………………………………………Telefon rodiče:…………………………………………

Termín a název kurzu, kterého se dítě zúčastní: 

5 dnů tvoření od 20. 7. - 24. 7. 2020 ....................

5 dnů tvoření od 3. 8. - 7. 8. 2020...........................

5 dnů tvoření od 17. 8. - 21. 8. 2020.............................

Nebo vypište jednotlivé kurzy s daty, o které máte zájem:................................................................................................

Pokud se vaše dítě chce zúčastnit pouze KURZU KRESBY PRAVOU MOZKOVOU HEMISFÉROU, JE POTŘEBA SE NAHLÁSIT NA OBA DVA CELÉ DNY (NELZE TO ROZDĚLIT). MALBA JE POUZE DOPLŇOVÁ TECHNIKA, KDYŽ NĚKDO SKONČÍ ZÁVĚREČNÝ PORTRÉT DŘÍVE.

Pokud se skončí dříve s prací v jiné dny, náhradní výtvarná technika je kresba Progressem "antistresové obrázky" s předlohou nebo podle své fantazie.

Doplatek ceny kurzu prosím v hotovosti nejpozději v den konání kurzu nebo na účet 0905610153/0800 (nezapomeňte opět napsat jméno a příjmení vašeho dítěte).

Podpis rodiče:

 

Fotogalerie: LÉTO - 5 DNŮ TVOŘENÍ PRO DĚTI

Fotogalerie: LÉTO - 5 DNŮ TVOŘENÍ PRO DĚTI - volné techniky kreslení Progressem a "Antistresové obrázky"

Tato fotogalerie je prázdná.